تفاوت وب و وب‌سایت

تفاوت وب و وب‌سایت

وب و وب‌سایت

وب‌سایت اصطلاحاً به مکانی در اینترنت گفته می‌شود که یک صفحه یا تعداد بیشتری از صفحات را در خود جا داده است. به‌بیان‌دیگر به مجموعه‌ای از صفحات در اینترنت که متعلق به مکان خاصی هستند، اصطلاحا وب‌سایت گفته می‌شود.

محتویات وب‌سایت‌ها عموماً بر روی کامپیوتری به نام سرور قرار دارد و مجموعه‌ای از سرورها، شبکه جهانی وب را تشکیل می‌دهند mgpharmacie.com. هر سرور می‌تواند یک یا تعداد بیشتری از سایت‌ها را درون خود جای دهد.

تفاوت وب و وب‌سایت
در دنیای واقعی هر انسانی برای خود یک نام منحصربه‌فردی دارد، در دنیای مجازی یا اینترنت نیز اوضاع به همین منوال است. هر سرور برای آنکه از سرورهای دیگر متمایز شود و نیز هر وب‌سایت برای آنکه از وب‌سایت‌های دیگر متمایز شود، توسط یک شماره شناسایی منحصربه‌فرد یا IP مشخص می‌شود.

وب بستری از به هم پیوستن شبکه‌های کامپیوتری مختلف به‌منظور به اشتراک‌گذاری محتوا می‌باشد، اما سایت، یکی از واحدهای کوچک تشکیل‌دهنده این رسانه جهانی است. در حقیقت، به بستر یا رسانه‌ای که وب‌سایت‌های اینترنتی بر روی آن قرارگرفته‌اند وب گفته می‌شود. سایت‌های اینترنتی، مانند شبکه‌های تلویزیونی مختلفی می‌باشند، درحالی‌که وب، همانند صداوسیما یا ماهواره‌هاست که تعداد زیادی شبکه را هم‌زمان پخش و منتشر می‌نماید.

آخرین ویدئوها

سامانه مشتریان توضیحات کوتاه در رابطه با سامانه مشتریان